ОШ Ђорђе Јовановић

Нa Међународном фестивалу дечијег дидактичког филма, учитељица Весна Ђуричић, 11.05. 2018. године, 

добила је награду за најбољу режију за филм "Селевачка свадба",

а филм "Језик моје мајке", који су радили ученици трећег и четвртог разреда,

учитељица Весна Ђуричић и вероучитељ Горан Миловановић

проглашен је најбољим филмом фестивала и награђен је Гран пријем.

10.04.2018. године, у школи је одржан традиционални

избор најлепше офарбаних Ускршњих јаја.

03.03.2018. године, на трећем националном фестивалу видео клипова "Кидикем 2018",

ученици III и учитељица Весна Ђуричић освојили су прво место

и гран при златни кадар за најбољи филм фестивала

за филм "Хаљина за Сарину лутку".

https://www.youtube.com/watch?v=wVJ2XYDvevs

27. јануара 2018. године, свечано је обележен дан Светог Саве, школска слава.

_____________________________________________________________________________________

Петог дана који је уједно и Дан школе, у сали Градског позоришта у Смедеревској Паланци

изведена је свечана Академија "Одјеци традиције у звуцима садашњости".

https://www.youtube.com/watch?v=e-KMNaP1WbA&t=846s

__________________________________________________________________________________

Четврти дан недеље јубилеја протекао је у спортском духу. 

За ученике разредне наставе и њихове родитеље

организовано је такмичење "Игре некад и сад".

 

                 

    

           

       

   

  

      

                             

                           

   

   

  

                            

                           

  

                            

                                                                         

За ученике предметне наставе

организовано је такмичење у оријентирингу.

_____________________________________________________________________________

Трећег дана обележавања јубилеја у просторијама школе изведена је свечана академија "Одјеци традиције у звуцима садашњости" за пензионере, ученике и родитеље.

____________________________________________________________________________________

Други дан обележавања јубилеја школе протекао је у знаку ликовне колоније у етно кутку наше школе              у организацији Бојана Живанића, наставника ликовне културе .

 

__________________________________________________________________________________

Обележавање 180 година постојања школе у Селевцу започето је пројекцијама филмова
у режији Весне Ђуричић, професора разредне наставе. Ученицима од 1. до 4. разреда приказани су филмови: "Селевачка свадба", "Велика зимница из малих руку", "Божићни обичаји у Селевцу", "Овако           се прави сир", као и премијере филмова "180 година школе у Селевцу" и "Селевачки  воћари". Поред ученика и запослених школе, пројекцији су присуствовали и Вито Петровић из продукције "Лаф" из     Лозовика који је помогао у монтажи филмова и Влада Анђелковић из Београда, организатор Ревије филмског стваралаштва деце и омладине Србије, који је учитељици Весни уручио награду               Етнографског  музеја за очување традиције. Ученицима је такође приказан филм "Бајка о цару               Салтану" у режији Даринке Бајкић, професора руског језика.

                  

 

 

  

 

  


 


 

______________________________________________________________________________________

У четвртак, 19.10. 2017. године, на фудбалском стадиону у Селевцу одржан је јесењи крос.

ПРВИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Катарина Ицић, I2

2. место: Софија Јанковић, I2

3. место: Невена Стојић, I1

Дечаци:

1. место: Стефан Стојић, I2

2. место: Давид Милојевић, I2

3. место: Гаврило Петровић, I1

ДРУГИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Андреа Лукић, II1

2. место: Кристина Милашиновић, II1

3. место: Анђела Миљковић, II1

Дечаци:

1. место: Матеја Невенкић, II2

2. место: Лазар Невенкић, II2

3. место: Новак Лазић, II2

ТРЕЋИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Кристина Стојић, III2

2. место: Теодора Бацкић, III2

3. место: Kатарина Јеремић, III1

Дечаци:

1. место: Станко Николичић, III1

2. место: Стефан Јанковић, III2

3. место: Матеа Лукић, III2

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Маријана Милојевић, IV2

2. место: Наталија Јоцић, IV2

3. место: Анастасија Шиљић, IV1

Дечаци:

1. место: Ђорђе Радивојевић, IV1

2. место: Никола Петронијевић, IV2

3. место: Матеја Властић, Данило Лазић, IV2

ПЕТИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Андријана Бајчић, V2

2. место: Елена Бајчић, V1

3. место: Анђела Живановић, V1

Дечаци:

1. место: Лука Камарић, V2

2. место: Иван Новаковић, V2

3. место: Андрија Јовичић, V1

ШЕСТИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Николина Јанковић, VI1

2. место: Кристина Радивојевић, VI1

3. место: Тамара Живанчевић, VI2

Дечаци:

1. место: Стефан Живанчевић, VI2

2. место: Милош Лазић, VI1

3. место: Кристијан Јанојлић, VI2

СЕДМИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Милица Миљковић, VII1

2. место: Татјана Павловић, VII2

3. место: Милица Ишић, VII2

Дечаци:

1. место: Душан Кнежевић, VII1

2. место: Вељко Бацкић, VII2

3. место: Алекса Ђурђевић, VII1

ОСМИ РАЗРЕД

Девојчице:

1. место: Јована Лазић, VIII1

2. место: Анастасија Јовановић, VIII1

3. место: Татјана Радојковић, VIII1

Дечаци:

1. место: Илија Петровић, VIII2

2. место: Стефан Тагић, VIII2

3. место: Немања Максимовић, VIII2


 

____________________________________________________________________________________

ПРОГРАМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДАНА ШКОЛЕ И 180 ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА

Понедељак, 23.10.2017.год. у        11:00             ПРОЈЕКЦИЈА УЧЕНИЧКИХ ФИЛМОВА

Уторак, 24.10.2017. год.      од       8:00-12:00     ЛИКОВНА РАДИОНИЦА

Среда, 25.10.2017. год.        у        10:00            ПРИЈЕМ ПЕНЗИОНЕРА

Среда, 25.10.2017.год.         у        11:00             АКАДЕМИЈА ЗА УЧЕНИКЕ И ПЕНЗИОНЕРЕ

Четвртак, 26.10.2017. год.   у         9:30                ИГРЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

                                                                              «НЕКАД И САД»

Четвртак, 26.10.2017.год.    у         10:00           ТАКМИЧЕЊЕ У ТЕМАТСКОМ ОРИЈЕНТИРИНГУ

Петак, 27.10.2017.год.         у         15:30            СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА У ГРАДСКОМ

            ПОЗОРИШТУ У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ

Петак, 27.10.2017.год.         у         17:00            КОКТЕЛ У КАФЕУ «HOME»

                                                                            У СМЕДЕРЕВСКОЈ ПАЛАНЦИ

___________________________________________________________________________________

                                                                                                    
На Оријентиринг такмичењу, одржаном у Азањи 13.10.2017. године, ученици наше школе остварили                    су следеће резултате:

Екипа 7. разреда освојила је 1. место и апсолутни је победник у свим категоријама.

Екипа 5. разреда освојила је 2. место.

Екипа 6. разреда освојила је 3. место.

Свим ученицима честитамо на веома запаженим резултатима!

______________________________________________________________________________________________

ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА ЗА УЧЕНИКЕ ОД 5. ДО 8. РАЗРЕДА

05.10.2017. године

ИГРА: Скакање у џаку

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

победници: V-2, VI-1, VII-1, VIII-2

ИГРА: Ношење јајета у кашици

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

победници: V-1, VI-2, VII-1, VIII-2

ИГРА: Ношење лопте између глава

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

победници :V-1, VI-2, VII-1, VIII-2

ИГРА: Ношење "на крке"

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

победници: V-1, VI-2, VII-1, VIII-1

ИГРА: Надвлачење конопца

пети разред

шести разред

седми разред

осми разред

победници: V-1, VI-1, VII-2, VIII-2

ПОБЕДНИЦИ: V-1,  VI-2, VII-1,VIII-2

______________________________________________________________________________________

КВИЗ ЗА УЧЕНИКЕ ОД 5. ДО 8. РАЗРЕДА

04.10.2017. године

Екипа 1

Екипа 2

Екипа 3

Екипа 4

Финале

Победничка екипа

Екипа 1                                                                     Екипа 2

  1. Михајло Бајчић                                   1. Огњен Исаиловић
  2. Игор Јакшић                                        2. Викторија Бајчић
  3. Милица Петковић                               3. Милица Ишић
  4. Јована Лазић                                       4. Никола Симић

Екипа 3                                                                                    Екипа 4

  1. Бојана Живанић                                             1. Лазар Шиљић
  2. Кристина Јеремић                                          2. Лука Маџић
  3. Алекса Ђурђевић                                            3. Татјана Сенић
  4. Милош Барнић                                                4. Милош Барнић

      

У квизу победила је ЕКИПА 4

ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА ЗА УЧЕНИКЕ ОД 1. ДО 4. РАЗРЕДА

04.10.2017. године

ЦРТАЊЕ НА АСФАЛТУ ЗА УЧЕНИКЕ ОД 1. ДО 4. РАЗРЕДА

03.10.2017. године

ПРОГРАМ

 АКТИВНОСТИ ЗА ВРЕМЕ ТРАЈАЊА ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

од 2. до 6.октобра 2017.године

Мото програмских активности: Градимо мостове међу генерацијама

                                                      ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА

Понедељак, 02.10.2017. ДАН ЗА ДЕЧЈА ПРАВА

Информисање деце о Конвенцији ОУН о правима детета.

  • Договор са децом око реализације активности за време трајања програма Дечје недељe

Уторак, 03.10.2017.  ДАН ЗА КУЛТУРУ, ДЕЧЈУ СОЛИДАРНОСТ И ДЕЧЈЕ 

                                   СТВАРАЛАШТВО

  • Цртање на асфалту - ( за ученике од 1. до 4. разреда)
  • Поклон књига школској библиотеци (за ученике од 1. до 8. разреда – ученици могу да доносе књиге у школску библиотеку током целе недеље)
  • Дан лепих порука ( за ученике од 5. до 8. разреда – ученици могу да убацују папириће са лепим порукама у кутију која ће бити код дежурног ученика  до краја недеље)

Среда, 04.10.2017.    ДАН ЗА КУЛТУРУ,ИГРУ, СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈУ

  • Дечји квиз – ( за ученике од 5. до 8. разреда)
  • Представа «Побуна у библиотеци» - за ученике од 5. до 8. разреда
  • Игре без граница – за ученике од 1. до 4. разреда

Трајање часа 30 минута

Четвртак, 05.10.2017.   ДАН ЗА ДЕЧЈЕ СТВАРАЛАШТВО И ЗА КУЛТУРУ

  • Изложба ликовних и литерарних радова у школи (за ученике од 1-8.)
  • Дан замењених улога ( за ученике од 5. до 8. разреда)

  • Пријем првака у Дечји савез (за ученике од 1. до 4. разреда)

Петак, 06.10.2017.    ДАН ЗА КУЛТУРУ, ИГРУ, СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈУ

  • Игре без граница  (за ученике од 5- 8. разреда) - после 6. часа
  • Представа „Прва журка“ – за ученике од 1.-4.разреда

       Трајање часа 30 минута

________________________________________________________________________________________

                                                                                                      

04.09.2017. године

ПРИЗИВ ДУХА СВЕТОГА

СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ПРВАКА

01.09.2017. године

________________________________________________________________________________________

ШКОЛСКА 2017/2018. ГОДИНА

СПИСAK УЧЕНИКА ПО ОДЕЉЕЊИМА

I1

  1. Бирташевић Павле
  2. Војиновић Анђела
  3. Грбић Марко
  4. Грбић Михаило
  5. Здравковић Огњен
  6. Јанковић Софија
  7. Јанојлић Кристина
  8. Јеремић Анастасија
  9. Јовичић Илија
  10. Невенкић Андреј
  11. Петровић Гаврило
  12. Петровић Теодора
  13. Поповић Лазар
  14. Стојић Невена
  15. Терзић Мирослава

                                   Одељењски старешина:

Јасмина Бајкић

   I2

                                        

  1. Торлаковић Тома
  2. Максимовић Јован
  3. Јовичић Анастасија
  4. Милојевић Давид
  5. Ицић Катарина
  6. Вујчић Анастасија
  7. Стојић Стефан
  8. Властић Андријана
  9. Камарић Милица
  10. Рашић Огњен
  11. Терзић Михаило
  12. Тошић Павле
  13. Радивојевић Срђан
  14. Маџић Тијана

                                                            Одељењски старешина:

Катарина Јанковић

II1

  1. Аранђеловић Виктор
  2. Вучић Андреа
  3. Ђурић Никола
  4. Јанојлић Филип
  5. Јевтић Аница
  6. Лукић Андреа
  7. Маричић Јован
  8. Милашиновић Кристина
  9. Миљковић Анђела
  10. Николић Марко
  11. Радојковић Лазар
  12. Радојковић Магдалена
  13. Симић Николина
  14. Тошић Нина

                                                     Одељењски старешина:

Весна Бранковић

II2

  1. Бајчић Емилија
  2. Бацкић Ива
  3. Бацкић Сара
  4. Бирташевић Теодора
  5. Глишић Нађа
  6. Јовичић Василије
  7. Лазић Новак
  8. Невенкић Лазар
  9. Невенкић Матеја
  10. Невенкић Филип
  11. Новаковић Илија
  12. Петровић Андреа
  13. Радивојевић Биљана
  14. Шиљић Јован

  Одељењски старешина:

Милица Шиљић

III1

  1. Вемић Дијана
  2. Властић Милан
  3. Дедић Алекса
  4. Живановић Кристина
  5. Јеремић Катарина
  6. Јовановић Теодора
  7. Лазић Филип
  8. Ненадовић Богдан
  9. Ненадовић Вук
  10. Ненадовић Лена
  11. Ненадовић Нађа
  12. Николичић Станко
  13. Новаковић Саша
  14. Павловић Анастасија
  15. Петровић Вук
  16. Стојић Страхиња
  17. Симић Стефан

                                                                       Одељењски старешина:

                                                                                  Слађана Јоцић

III2

  1. Бајчић Теодора
  2. Бацкић Теодора
  3. Вемић Александра
  4. Ишић Андрија
  5. Јанковић Мијат
  6. Јанковић Стефан
  7. Лазић Михаило
  8. Лазић Богдан
  9. Лазић Сара
  10. Лазић Тамара
  11. Лукић Матеја
  12. Маџић Јелена
  13. Невенкић Михајло
  14. Стојић Кристина
  15. Урошевић Милица
  16. Шепшинац Емилија
  17. Шиљић Борис

         Одељењски старешина:

                                                                                  Весна Ђуричић

IV1

  1. Барнић Емилија
  2. Бирташевић Матеја
  3. Вемић Наталија
  4. Живанчевић Сандра
  5. Живко Милана
  6. Кеџић Емилија
  7. Маричић Стефан
  8. Миљковић Теодора
  9. Николић Милица
  10. Новаковић Кристина
  11. Новаковић Тина
  12. Петровић Матеја
  13. Радивојевић Ђорђе
  14. Тагић Петар
  15. Тошић Марко
  16. Шиљић Анастасија

                                                             Одељењски старешина:

Данијела Марковић

IV2

  1. Борикић Милош
  2. Вемић Давид
  3. Вемић Сара
  4. Властић Матеја
  5. Ђурђевић Кристина
  6. Живанић Милош
  7. Јевтић Милица
  8. Јовановић Павле
  9. Јоцић Наталија
  10. Лазић Данило
  11. Максимовић Милица
  12. Милојевић Маријана
  13. Невенкић Анастасија
  14. Петронијевић Никола
  15. Стевановић Анђела
  16. Стојановић Лара

                                                                                                                                                                                                       

                                                     Одељењски старешина:

Мирјана Вемић

V1

  1. Бајчић Елена
  2. Бајчић Маријана
  3. Бацкић Невена
  4. Властић Катарина
  5. Ђоковић Лазар
  6. Ђурђевић Анђела
  7. Живанић Анђела
  8. Живанић Бојана
  9. Ишић Лука
  10. Јовичић Андрија
  11. Јанковић Стефан
  12. Лазић Кристина
  13. Лазић Никола
  14. Милојевић Александра
  15. Николић Михајло
  16. Николић Тамара

                                                                       Одељењски старешина:

Даринка Бајкић

V2

  1. Батинић Тамара
  2. Бајчић Андријана
  3. Васић Александар
  4. Властић Андрија
  5. Војиновић Катарина
  6. Ђурђевић Андреја
  7. Исаиловић Огњен
  8. Камарић Лука
  9. Милојевић Марија
  10. Мишић Тања
  11. Ненадовић Ђорђе
  12. Новаковић Иван
  13. Петровић Ивана
  14. Петровић Милица
  15. Шиљић Лазар

Одељењски старешина:

Зорица Чарапић

VI1

  1. Бајчић Иван
  2. Бајкић Невена
  3. Бацкић Мина
  4. Бацкић Немања
  5. Будимкић Софија
  6. Грбић Мина
  7. Дедић Данило
  8. Ђурић Анђела
  9. Јакшић Игор
  10. Јанковић Николина
  11. Јанковић Тадија
  12. Јанојлић Данило
  13. Јеремић Кристина
  14. Јовичић Анђела
  15. Лазић Јелена
  16. Лазић Милош
  17. Миљковић Тијана
  18. Надовеза Иван
  19. Николичић Матеја
  20. Павловић Александар
  21. Радивојевић Кристина

Одељењски старешина:

Оливера Радосављевић

VI2

  1. Бајчић Викторија
  2. Властић Андријана
  3. Вучић Саша
  4.  Живанић Ђорђе
  5. Живанић Михајло
  6. Живанчевић Стефан
  7. Живанчевић Тамара
  8. Живко Јована
  9. Ицић Кристина
  10. Јанојлић Анастасија
  11. Јанојлић Кристијан
  12. Јоцић Тамара
  13. Ковачевић Анђела
  14. Максимовић Радица
  15. Маџић Лука
  16. Милошевић Петар
  17. Миљковић Катарина
  18. Николичић Вељко
  19. Николић Милош
  20. Петровић Никола
  21. Петронијевић Јована
  22. Тагић Лука
  23. Тошић Адријана

Одељењски старешина:

 Славица Терзић

VII1

  1. Властић Игор                                                          
  2. Властић Никола                                                     
  3. Војиновић Тијана                                                   
  4. Ђурђевић Алекса
  5. Живановић Анђела                                                   
  6. Живанчевић Ања   
  7. Ишић Милица                                               
  8. Јанковић Анастасија                                             
  9. Јанковић Јована                                                     
  10. Кнежевић Душан
  11. Милојевић Стефан                                                   
  12. Миљковић Катарина                                            
  13. Миљковић Милица                                                                                           
  14. Мишић Младен                                                    
  15. Ненадовић Андријана                                           
  16. Павловић Александра                                              
  17. Петковић Игор                                        
  18. Петковић Милица                                                  
  19. Симић Лазар 

                                                                     

                                                                               

                      Одељењски старешина:

 Мирјана Петровић

VII2

  1. Бајкић Сандра
  2. Бајчић Михаjло
  3. Бацкић Вељко
  4. Борикић Јелена
  5. Вучић Никола
  6. Ишић Ж. Милица
  7. Јевтић Љубица
  8. Јеремић Аница
  9. Лазић Милан
  10. Лазић Сара
  11. Милашиновић Јована
  12. Милошевић Ана Марија
  13. Павловић Татјана
  14. Петровић Милица
  15. Радојковић Михаило
  16.  Сенић Татјана
  17.  Тагић Михаjло

Одељењски старешина:

Јелена Дукић Милићевић

VIII1

  1. Аранђеловић Андреа
  2. Гајић Горан
  3. Живанић Теодора
  4. Јанковић Лазар
  5. Јовановић Анастасија
  6. Јовановић Никола
  7. Лазић Јована
  8. Миловановић Марко
  9. Миљковић Јован
  10. Миљковић Никола
  11. Миљковић Стефан
  12. Павлићевић Душан
  13. Петковић Данијел
  14. Пешић Невена
  15. Радојковић Татјана
  16. Стојановић Милица
  17. Тошић Александра

                                                      Одељењски старешина:

Драган Петровић

VIII2

  1. Аврамовић Марина
  2. Бабанић Немања
  3. Бајкић Никола
  4. Барнић Милош
  5. Бирташевић Илија
  6. Вемић Тијана
  7. Јанојлић Ана-Марија
  8. Јовановић Јелена
  9. Кеџић Михајло
  10. Кеџић Јована
  11. Којић Ђорђе
  12. Максимовић Немања
  13. Николић Маја
  14. Панић Анђела
  15. Петровић Илија
  16. Петронијевић Невена
  17. Радојковић Сања
  18. Ристић Анита
  19. Симић Никола
  20. Станковић Марко
  21. Тагић Александар
  22. Тагић Стефан

                                                         Одељењски старешина:

Жељко Брођанац

© Created by